V dnešnej dobe je výklopná brána štandard. Možno aj tak je, ale všetko závisí od toho načo nám naša plechová garáž bude slúžiť.

     Plechová garáž s výklopnou bránou je pohodlnejšia a jednoduchšia v otvárani. Jedným pohybom ruky máme garáž otvorenú. Takáto plechová garáž je dobre riešenie pre autá. Brána visí pod stropom, čím sa znižuje riziko zatvorenia brány pri silnom verte pri vchode auta do garáže. Vďaka výklopnej bráne sa vyvarujeme poškodeniu auta. Dalším plusom je, že v zime nepotrebujeme odhŕňať vstup do plechovej garáže. Avšak nevýhodou oproti dvojkrídlovej bráne je to, že pri výklopnej bráne sa nám zníži svetla výška plechovej garáže o 10 cm a šírka o 30 cm. Prejazdová vysokosť pri štandarnej variante je 1,90 cm a prejazdová širokosť je 2,70 cm, čo ale kľudne stačí pre osobné auto.

     V prípade ak si poviete:  “ …no ta výklopná brána je super, ale je to nízko…“. Nič nie je stratené, naša firma ponúka pri výklopnej bráne maximálnu prejazdovú výšku do 2,4 m. A ak Vám aj to nepostačí dvojkrídlová brána prináša dalšie možnosti. Pre ushovavanie poľnohospodárskych strojov a výrobne hale, naša firma dokáže urobiť plechovú garáž, sklad alebo výrobnú halu s prejazdovou výškou do 4,5 m.

     Brána dvojkrídlová je dobrým riešením, ak chceme garáž používať, ako plechovú búdu na stavbu. Je to lacnejšia varianta a so skúsenosti viem, že takáto používaná garáž po skončení práce je zničená od klébru, betónu, alebo má rozne mechanické poškodenia. Takúto stavebnú búdu možeme potom odpredať niekomu kto začína stavať dom a sami si zaobstarať garáž pre auto (ak nie je súčaťou domu).

     Je ešte jedna dvoležitá otázka na ktorú si musíme odpovedať – či možem do výklopnej brány naištalovať svojpomocne elektromotor?

Odpoved znie, áno. V každej chvíli možeme naištalovať motor, ktorý po stlačení gombíka na diaľkovom ovládači, bude bránu otvárať. Avšak musíme mať na pamäti dve veci. Prvý fakt je taký, že ak máme štandardnú plechovú garáž s prejazdovou výškou 1,9m a spádom strechy dozadu, musíme ju zdvihnút o 10cm. Neplatí to pri variante – spád strechy doboka, spád strechy na bránu, a dvojspodovej streche. Druhá vec je taká, že musíme zamontovať dodatočne vchodové dvere na ktorejkoľvek bočnej stene alebo aj v bráne v prípade havárie. Nie je to potrebné, ale ak si chceme ušetriť starosti a trápenia, je to dobré riešenie.

S pozdravom

A. Plavá